Menu
header photo

W świecie zapachu

świece i woski

Co to są samplery i jak je spalać?

Można powiedzieć, że jednym z najbardziej niedocenionych produktów, jeśli chodzi o świeczki, są samplery. Część osób nawet nie wie czym one są i jak można je wykorzystać. Warto wiedzieć, że samplery znanych firm produkujących świeczki, można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Ale zanim o tym napiszemy, pora wyjaśnić czym są samplery.

Co to są samplery?

Samplery to nic innego jak małe świeczki. Co istotne, są one sprzedawane bez szklanego lub plastikowego opakowania. Wyglądają jak małe, grube kolorowe świeczki. Wyposażone są oczywiście w knot. Samplery dobrych firm produkujących świeczki palą się nawet ponad 10 godzin.

Jak już wspomnieliśmy, samplery sprzedawane są bez szklanej otoczki. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokupić ją osobno. W przypadku samplerów Yankee Candle, takie odpowiednio dopasowane, szklane osłonki kupimy bez większego problemu.

Jak używać samplerów?

Używanie samplerów jest bardzo proste. Można stosować je jak klasyczne świeczki. W takim przypadki należy jednak pamiętać o tym, że podczas palenia rozlewają się na boki. Wosk spływa po świeczce. Dlatego warto zadbać albo o odpowiednią podstawkę, albo o odpowiedni pojemnik, który będzie zapobiegał właśnie rozlewaniu się wosku na boku.

Jest też drugi sposób używania samplerów. W tym celu powinniśmy mieć kominek. Mają kominek, możemy użyć samplera jako wosku. One doskonale zastępują dedykowane woski do kominków. I na dodatek są nie tylko tańsze od wosków, ale także znacznie wydajniejsze niż one. Topiąc taką małą świeczkę w kominku wydziela ona znacznie intensywniejszy zapach niż podczas klasycznego jej spalania. No i oczywiście tak użyta świeczka wystarcza na znacznie dłużej niż w przypadku klasycznego spalania.

Dla kogo są przeznaczone samplery?

Te małe świeczki przeznaczone są dla każdego. W przypadku kiedy chcemy wypróbować nowy zapach, wystarczy kupić taką małą świeczkę, aby przekonać się, czy zapach będzie nam odpowiadał. Możemy też dzięki nim stworzyć większą kolekcję zapachów, gdyż ceny takich małych świeczek są niższe, niż dużych świeczek. Oczywiście palą się krócej, ale czasem można iść na pewien kompromis.

Go Back

Komentarz/e

Szukaj

Archiwum

Komentarze

There are currently no blog comments.