Menu
header photo

W świecie zapachu

świece i woski

Gdzie postawić świeczki?

Czasem nie mamy pomysłu na to, gdzie najlepiej postawić świeczki. Zastanawiamy się czy są jakieś zasady bezpieczeństwa, których warto przestrzegać. Odpowiedź na to nie jest trudna. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo palenia świeczek, to wystarczy przestrzegać zdroworozsądkowych zasad. I tak, w przypadku świeczek należy pamiętać o tym, aby:

  • Nie umieszczać ich w miejscach gdzie panują przeciągi.
  • Nie zostawiać palących się świeczek na noc.
  • Nie zostawiać świeczek w pobliżu luźno wiszących materiałów takich jak narzuty, zasłony, firanki.
  • Zadbać o odpowiednią wentylację.
  • Nie stawiać świeczek w pobliżu materiałów łatwopalnych.

Przestrzegając tych zasad możemy bez problemu cieszyć się świeczkami. Wiedząc jak bezpiecznie palić świeczki, można się zastanowić, gdzie najlepiej je umieścić.

Gdzie postawić świeczki?

Świeczki to przede wszystkim doskonała dekoracja i dlatego można z powodzeniem dodać je niemal do każdego pomieszczenia. W przypadku pomieszczeń biurowych najlepiej sprawdzają się świece zapachowe, które odpowiadają za przyjemny aromat w biurze. Najlepiej jest je umieścić w miejscu oddalonym od wszelkich dokumentów.

W mieszkaniach i domach świece można umieścić dosłownie wszędzie. Doskonale sprawdzają się w sypialni, gdzie służą do budowania atmosfery i romantycznego nastroju. W kuchni lub jadalni podnoszą rangę posiłków i umilają je. Świece umieszczone w salonie doskonale zdobią pomieszczenie i po zapaleniu rozsiewają wspaniały zapach. Dotyczy to oczywiście świeczek zapachowych, ale także klasycznych świeczek z naturalnego wosku.

Świece w łazience pozwolą się lepiej zrelaksować podczas kąpieli po ciężkim dniu pracy. Oczywiście budują też odpowiedni nastrój. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby paląc świeczki w łazience zapewnić odpowiednią wentylację. Aromatyczne świeczki doskonale sprawdzają się też podczas aromaterapii, którą można przeprowadzić właśnie w łazience.

Jak więc doskonale widać, świece można postawić niemal wszędzie. Wystarczy tylko przestrzegać kilku zasad bezpieczeństwa i można się nimi cieszyć. Świece zapachowe oprócz walorów zapachowych, są tak naprawdę klasycznymi świecami, więc mają wszystkie ich zalety. Wyglądają ładnie, pięknie się palą i niesamowicie pachną. Dlatego warto się na nie decydować.

Go Back

Komentarz/e

Szukaj

Archiwum

Komentarze

There are currently no blog comments.